• Wybierz język :
  • EN
  • PL

Zwyciężczyni Grand Prix CHIO Aachen 2011 Janne Friederike Meyer wystartuje podczas Baltica Tour 2014 !

29.06.2014

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, iż słynna niemiecka amazonka Janne Friederike Meyer przyjedzie do Stadniny Koni Ciekocinko by wziąć udział w Baltica Tour 2014 !

Janne była związana z końmi i sportem jeździeckim już od wczesnego dzieciństwa. W wieku 6 lat dostała swojego pierwszego kuca i tak zaczęła się jej przygoda z jeździectwem. Od 1993 do 1999 startowała z powodzeniem w Mistrzostwach Regionu w kategorii kuców oraz juniorów, zdobywając wiele medali i tytułów. Pierwszy koń Janne, na którym zaczęła osiągać sukcesy na arenach międzynarodowych, siwy holsztyński wałach Callistro, został wyhodowany przez jej ojca. W chwili obecnej prowadzi ona własną stajnie sportową w okolicy Hamburga. Jej trenerem od wielu lat jest Tjark Nagel.

NAJWIĘKSZE SUKCESY:

Janne była częścią niemieckiego zespołu, który wywalczył Złoty medal podczas Jeździeckich Mistrzostw Świata w Kentucky w 2010 roku.

Wygrała najbardziej prestiżowe Grand Prix na zawodach CHIO Aachen w 2011 roku.

Janne była częścią niemieckiego zespołu, który wywalczył Złoty medal podczas Mistrzostw Europy w Madrycie w 2011 roku.

W 2012 roku brała udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie jako reprezentantka Kadry Narodowej Niemiec.

Wszystkie powyższe sukcesy Janne Friederike Meyer osiągnęła na wspaniałym holsztyńskim wałachu Cellagon Lambrasco (Libero H / Coriolan). W marcu tego roku, po zeszłorocznej kontuzji ścięgna, do której doszło podczas Grand Prix Dublin, zawodniczka podjęła decyzję o zakończeniu kariery sportowej swojego konia. Wspaniały Cellagon Lambrasco w wieku 16 lat, przeszedł oficjalnie na sportową emeryturę w maju tego roku podczas słynnego Derby Hamburga.

 

 

  • Stadnina Koni Ciekocinko
  • Ciekocinko 9, 84-210 Choczewo
footer_logo

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo