• Wybierz język :
  • EN
  • PL

Koński lekarz, czyli VET podczas BET!

09.03.2015

Stare powiedzenie mówi “koń jaki jest każdy widzi”… Jednak ten dżentelmen patrząc na konia widzi znacznie więcej niż przeciętny człowiek! Jest profesjonalny, skoncentrowany na każdym “pacjencie” i zawsze uśmiechnięty. A do tego po uszy zakochany w swoim fachu! Weterynarz z powołania. O kim mowa?

Michał Kaczorowski DVM, Phd FEI ID 10103570  - lekarz weterynarii, ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW z wynikiem bardzo dobrym, następnie uzyskał tytuł Doktora Nauk Weterynaryjnych z zakresu Nauk Klinicznych dot. Ortopedii Koni i wtedy jego proces zgłębiania tajników zawodu dopiero się zaczął. Ciągła chęć zdobywania i pogłębiania wiedzy nigdy nie pozwalała mu osiąść w jednym miejscu.  Najpierw jako stypendystą programu Erasmus-Sokrates jako student, później stażysta w zakresie Chirurgii i Ortopedii w Klinice Koni Tierarztliche Hochschule Hannover DE.

Michał ze swoją znaną życiową energią i głodem wiedzy nie zwalniał tempa, wręcz przeciwnie - jego kariera, nabierała coraz wiekszego rozpędu, stąd kolejny etap tym razem w Bernie Szwajcaria, w Klinice Ortopedii i Chirurgii Koni, potem Dubai. Jednak jego wiedza to nie tylko ośrodki akademickie i rozmaite Kliniki Chorób Koni, to przede wszystkim praca “w terenie”, leczac konie sportowe, takze przy okazji dużych imprez sportowych w tym Mistrzostw Świata i Europy, gdzie wielokrotnie sprawdził się jako lekarz zawodow tzw. Treating Vet. Również liczne zawody rangi ogólnopolskiej Michał i jego Szpital dla Koni obejmował swa opieką weterynaryjną, każdy z takich wyjazdów traktując jako kolejne cenne doświadczenie i możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

Co równie ważne i wiele mówiące o jego poczuciu misji i odpowiedzialności, Michał swoją wiedzą i wynikami badań, chętnie dzielił się z młodymi adeptami sztuki weterynaryjnej - będąc również aktywnym nauczycielem akademickim, autorem kilkunastu publikacji naukowych w polskiej i zagranicznej literaturze weterynaryjnej tyczacej leczenia chorób koni.

Dr Michał to doskonale wyszkolony oraz doświadczony Weterynarz oraz przede wszystkim wspaniały, czasem kontrowersyjny,  zaangażowany w swoją pracę człowiek kochający konie, co udowodnił nam podczas pierwszej edycji BET.

 

Jak widzicie - nie pozostawiamy Wam cienia wątpliwości, że dobro Waszych koni pozostaje w najlepszych rękach! :)

  • Stadnina Koni Ciekocinko
  • Ciekocinko 9, 84-210 Choczewo
footer_logo

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo