• Wybierz język :
  • EN
  • PL

Who is who at Baltica czyli BET VET 2!

17.03.2015

W jeździeckim świecie weterynarzy określa się czasem żartobliwym mianem - “Doktor Nieludzki”, w kwestii ukierunkowania naukowego jest to prawda, ale na codzienną praktykę nie da się tego absolutnie przełożyć, a już na pewno nie w przypadku Dr Grzegorza Chajęckiego, którego właśnie chcemy wam przedstawić.

Wbrew żartobliwemu określeniu, pan Grzegorz jest bardzo “ludzkim” weterynarzem, a do tego niezwykle otwartym i uśmiechniętym człowiekiem. Podczas pierwszej edycji BET pokazał nam wszystkim, że łączenie pracy z przyjemnością to dla niego coś zupełnie naturalnego, a praca 24/7 może iść w parze z dobrym samopoczuciem.

Pan Grzegorz ukończył studia na Wydziale Weterynarii Wrocławskiej Akademii Rolniczej w 1980 roku. Tuż po nich odbył staż u Dr Adama Wąsowskiego na Torze Wyścigów Konnych w Sopocie, a następnie swoją wiedzę utrwalał w trakcie praktyk w Niemczech i Szwajcarii. Nasz VET doświadczenie jako Delegat Weterynarii lub Oficjalny Weterynarz zawodów zdobywa nieprzerwanie od 30 lat, bowiem uprawnienia Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej zdobył w 1985 roku! Praktyczny rozwój był niewystarczający dla Dr Chajęckiego- w 1991 roku ukończył dodatkową specjalizację choroby koni na Warszawskiej SGGW. Pan Grzegorz dbał o zdrowie czołowych polskich koni pełniąc rolę lekarza kadry skoków w latach 1985-1991,  był również lekarzem kadry WKKW I to nad ich końmi czuwał podczas najważniejszej światowej imprezy- Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

Warto również wspomnieć o działalności społecznej, w której dr Chajęcki jest równiez bardzo aktywny; od wielu kadencji jest delegatem na walne zjazdy sprawozdawczo-wyborcze PZJ. W latach 1999-2003 pełnił funkcję Prezesa Pomorskiego Związku Jeździeckiego , a w latach 2003-2011 był wiceprezesem do spraw sportowych."

Pan Grzegorz spytany o to, co robi w wolnym czasie  odpowiada, że praca wymaga od niego dyspozycyjności 24/7, więc za bardzo takowym nie dysponuje, ale co najciekawsze, sam doktor twierdzi też, że nie widzi w tym nic złego…

Moi Drodzy, puenta nasuwa się sama… Można? Można!
Dobierając ludzi do Baltica Team, staramy się udowodnić, że jeśli zajdzie taka potrzeba, jesli zdrowie naszych koni będzie tego wymagać, przesuniemy granice ludzkiej wytrzymałości, rozciągniemy dobę do 25 godzin, ale nigdy nie odpuścimy! Zdrowe konie to szczęśliwe konie, bezpieczni jeźdzcy i piękno sportowych emocji, którymi już w maju chcemy dzielić sie z Wami. Dołączcie do najlepszych! :)

  • Stadnina Koni Ciekocinko
  • Ciekocinko 9, 84-210 Choczewo
footer_logo

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo