• Wybierz język :
  • EN
  • PL

Gwiazdy świecą najjaśniej podczas Baltica Summer Tour - Luca Moneta

04.08.2017

Baltica Equestrian Tour jest tak wyjątkowa, jak ludzie, którzy ją  tworzą i odwiedzają.  O jakości każdego eventu, poza wysiłkiem organizacyjnym ,świadczy jego obsada, a sami wiecie po 6 edycjach, że wielkie nazwiska, wielkie umiejętności i wielkie serca miłośników jeździectwa biją najmocniej właśnie na północy, podczas trzech tygodni święta wszystkich jeźdźców i miłośników koni jakim jest Baltica Tour.

Podczas letniej edycji Baltici, która rusza już 15 sierpnia mamy dla Was wyjątkową gratkę, podziwiania na żywo podczas startów na naszych parkurach, zawodnika włoskiego pochodzenia Luca Moneta, który nie tylko  jest czynnym jeźdźcem  startującym w konkursach rangi CSI5*, ale słynie przede wszystkim ze swojego unikalnego podejścia do koni, które propaguje w powołanym do życia w 2012 roku Centrum Jeździeckim we włoskiej Lombardii.

Wychowany w wielodzietnej rodzinie, zainspirowany karierą i sukcesami brata startującego w crossie, już w wieku 15 lat rozpoczął swoją przygodę z jeździectwem w dyscyplinie skoków przez przeszkody. W następnych latach szkolił się w Pratoni del Vivaro, szkole która dała mu uprawnienia trenerskie, które wykorzystywał  w swojej pracy szkoleniowca. Po roku 2000, równie duży nacisk położył na doskonalenie swoich umiejętności jeździeckich, by jako 30latek sięgnąć po swoje pierwsze w życiu Grand Prix.

Dziś jest instruktorem trzeciego stopnia, członkiem włoskiej reprezentacji narodowej, od 2009 roku zawodnikiem startującym w zawodach rango CSI5*. Jednak jak zawsze podkreśla, to, co stanowi o jego sukcesach i jest dla niego prawdziwym sensem jeździectwa to więź z końmi. Stąd studia etologiczne, polegające na badaniu zachowań zwierząt, praca z wieloma autorytetami w dziedzinie jeździectwa naturalnego, zgłębianie metody Parellego, podróż do Stanów Zjednoczonych, przyjaźń z Michel’em Robert’em, czy Georg’em Morrisem. To właśnie te autorytety wpłynęły na jego rozwój osobisty, zawodowy i umocniły go w przekonaniu, że tylko prawdziwie głęboka więź z koniem, poczucie współodpowiedzialności na parkurze, dają prawdziwą satysfakcję ze zwycięstw. Mieć konia po swojej stronie, być zawsze po stronie swojego konia. Dzielić z nim sukcesy i przepracowywać porażki. Wspólnie. Z pasją i oddaniem. Kto chce zobaczyć jak pokonywać parkur sercem, powinien nas odwiedzić między 15 sierpnia, a 4 września. Baltica Tour – tu bije serce jeździectwa.

  • Stadnina Koni Ciekocinko
  • Ciekocinko 9, 84-210 Choczewo
footer_logo

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo