• Wybierz język :
  • EN
  • PL

Gwiazdy świecą najjaśniej podczas Baltica Summer Tour 2017- Emanuele Gaudiano

26.08.2017

Mamy przyjemność zapowiedzieć udział w letniej edycji Baltica Equestrian Tour 2017 wyjątkowo utytułowanego zawodnika, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku – Emanuele Gaudiano. W 2014 roku Emanuele wystartował na Mistrzostwach Świata, a w latach 2011, 2013 i 2015 zakwalifikował się do Mistrzostw Europy w Skokach przez Przeszkody. W 2013 roku w klasyfikacji drużynowej w Herning w Danii, team z Emanuele w składzie zajął wysokie siódme miejsce.

Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej, gdy mały Emanuele, zapatrzony w jeździecką pasję swojego ojca, też zapragnął właśnie z tą dyscypliną związać swoją przyszłość i sportową karierę. W wieku 15 lat opuścił rodzinne miasto Matera i przeprowadził się do Modeny, a następnie do Mediolanu. Wkrótce uznał jednak, że najlepszą bazą wypadową na międzynarodowe areny jeździeckie będą Niemcy i tam też osiadł, by trenować.

Zdobycie srebrnego medalu indywidualnie podczas Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców w 2007 roku Emanuele uznaje za swój największy dotychczasowy sukces. Jego idolami są Jessica Kürten i Marcus Ehning, a myśl, która mu towarzyszy w drodze na jeździecki szczyt zamyka się w słowach: ”Jeździectwo wymaga niepohamowanej pasji i nieustających wysiłków, a poprzeczka jest często ustawiona wyżej niż w innych dyscyplinach”.  

 

 

 

  • Stadnina Koni Ciekocinko
  • Ciekocinko 9, 84-210 Choczewo
footer_logo

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo